Štiepny proces pokračuje…

Už o chvíľu nám uplynie rok od volieb, kedy pravicový zlepenec prehral voľby. Vyjadrené športovou terminológiou – utrpel debakel. Počas obdobia, keď pravicový zlepenec vládol, často krát sme v médiách zaznamenali pohoršené vyjadrenia pravice na takéto nálepkovanie Smerom. Ako však plynul čas, dnes môžeme konštatovať, že pravicový zlepenec bol naozaj len pozliepaný s pravicových politických strán, ktorý držala pohromade len moc a vidina obrovských peňazí, ku ktorým je možne sa dostať aj zneužívaním moci.

Čím ďalej tým viac si inteligentnejší a aktívnejší členovia zlepenca uvedomujú, že sedia na Titanicu, z ktorého keď nevyskočia, tak ich stiahne medzi mlčiacu väčšinu slovenských duší. Prirodzeným dôsledkom krachu pravice nastal štiepny proces a jednotlivé štiepne prvky sa snažia si založiť iné politické subjekty alebo združenia ako spôsob opätovného získania moci. O kríze sa tu už hovoriť ani nedá, pretože kríza v pravici nastala ešte počas ich vládnutia. Skôr sa dá očakávať, že štiepny proces bude pokračovať ďalej a je veľmi pravdepodobné, že niektoré pravicové strany skončia na smetisku dejín. Prvým vážnym kandidátom je SDKÚ, za ktorou je neskutočné množstvo káuz s obrovskými finančnými machináciami. SDKÚ už voličov neoklame a dá sa očakávať, že postupne sa prepadne na úplné dno. To je však dobrá správa pre Slovensko. Žiaľ prešafárené peniaze už nikto do rozpočtu nevráti. Na Slovensku za finančné machinácie v neprospech občana nikto nenesie zodpovednosť, čo dokazuje skutočnosť, že za ne nikto ani nebol potrestaný. Je to zapríčinené tým, že z rozkrádania verejných prostriedkov sa stal na Slovensku nástroj štátnej politiky.

V slovenskej politike dlhodobo medzi poslancami sa nachádzajú osoby, ktoré sú tzv. nezávislé alebo nie sú členmi žiadnych politických klubov. Tieto osoby vystúpili z klubov, ale mandát poslanca nevrátili. Prečo by to mali urobiť, keďže im z toho plynú celkom pekné peniažky…Otázka je, koho záujmy títo ľudia zastupujú. Klubové už nie a asi len svoje súkromné, keďže iný mandát od voličov nedostali. Normálne by bolo, keby s vystúpením z poslaneckého klubu vrátili aj svoj mandát. To by sme však od nich chceli priveľa. S mocou a peniazmi sa ťažko lúči, keď už niekto k nim privoňal.

Ďalším zo špecifických javov slovenskej politiky je, že viacerí poslanci sa citia takí geniálni, že dokážu zastávať viacero postov naraz. Pre nich nie je problém zastávať post poslanca NR SR a zároveň aj politický post na úrovni komunálnej politiky alebo možno aj ďalší. Hlavne tam kde to sype… Keďže o genialite sa u nich hovoriť nedá, vzniká pochybnosť ich kvality práce. Je pravdepodobné, že si nerobia poriadne ani jednu činnosť. Samotnou katastrofou je len účasť poslancov na zasadnutiach NR SR. Pokiaľ sa „nič vážneho“ nerieši, parlament je poloprázdny. Čo na tom, že poslanci poberajú platy, o ktorých sa mlčiacej väčšine môže len snívať. Keby bolo ustanovené zákonom, že volení zástupcovia ľudu podľa funkcií môžu mať príjem napríklad len o 15%  až 25% väčší ako je priemerná mzda na Slovensku, tak na Slovensku nemá kto vládnuť. Pritom by to bolo normálne. Ak chcú mať viac, nech sa starajú aj o zvyšovanie životnej úrovne voličov a nie iba o svoju.

Inak sa žiada poznamenať, že markantné rozdiely medzi pravicou a ľavicou na Slovensku neexistujú. Pokiaľ sú pri moci, všetci sa správajú pravicovo t.j. nám áno, ale ľudu nie. A keď sú v opozícii, tak sa snažia tváriť ľavicovo podľa hesla – nám len niečo a aj občanom niečo. Teda toľko, koľko je potrebné, aby v najbližších voľbách získali ich hlasy.  Veľmi dobre vedia, že občan chce počúvať reči o tom, kedy mu bude dobre. A tak to ide dookola. Čo na tom, že sa predvolebné sľuby nesplnia? Veď občania, kým prídu opäť voľby, na to zabudnú pri hľadaní riešení svojich problémov (aj existenčných).

Terajšie vyplakávanie opozície a mediálne ozveny o Smere ako vlády jednej strany je ako sa hovorí, plakanie na cudzom hrobe. Zlepenecké panstvo. Prehrali ste voľby, tak sa s tým už zmierte! Veď v demokracii je to tak či nie? 

 Nebyť káuz, zlodejstiev a rozbrojov v rámci pravice, voľby by neboli v roku 2012 dopadli tak jednoznačne. To, že vznikla vláda jednej strany, za to je zodpovedná terajšia opozícia svojou nezodpovednou politikou. Takže im odporúčame jednoduché riešenia a zadarmo…Rozpustite svoje sprofanované strany, pošlite do politického dôchodku členov, ktorí im škodia, skúste založiť nové politické subjekty s novými ľuďmi, novým myslením a skutočnou víziou pre rozvoj Slovenska. Takýto politický subjekt zatiaľ na Slovensku neexistuje. A voliči stále čakajú, že už konečne niekto začne myslieť aj na nich…

Vyzerá to tak, že štiepny proces v politike dopadne podľa fyzických zákonitostí. Pri štiepnom procese dochádza k štiepeniu jadra na viacero fragmentov, ktoré majú rôznu hmotnosť. Vzniká pri tom kinetická a tepelná energia. V rámci jadrového štiepenia je tento proces väčšinou kontrolovaný a kontrolovateľný. V politickom štiepnom procese vzniká však nekontrolovateľná katastrofa. Preto je namieste štiepny proces zrušiť. A ten sa dá len tak, opozičný zlepenec rozpustí ako sme už uviedli, svoje sprofanované strany…

Odpovedať

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať komentár.