Čo ukázali voľby? Predovšetkým voľby neboli vyjadrením vôle voličov bez ovplyvnenia súvisiacich udalostí. Fica volila ľavica, obyčajní ľudia, (nemajú nič spoločné s OĽaNO – zmesou politického odpadu Slovenska) pracujúci, ktorí žijú za skromné platy v nádeji ich sociálneho zlepšenia.

Kisku volila deštruktívna pravica masívne podporovaná pravicovými médiami, ktoré vymývali mozgy občanom a štvali počas kampane proti Ficovi. (SME) Možno predpokladať, že ho podporili aj extrémisti typu Kotlebu a potom teplí a lesby. No a ďalej na protest proti znižovaniu životnej úrovne obyvateľstva ho volili nespokojenci podobne ako v pripade Kotlebu. Za úpadok kvality života možu všetci politici bez rozdielu.

Pravica berie víťazstvo Kisku ako svoje vlastné. Musí sa predsa na niečom priživiť, no nie? Kým však boli v hre v prvom kole kandidátski lúzeri Kňažko, Čarnogurský alebo Hrušovský, ich nádej žila. Prehrou týchto kandidátov v prvom kole sa začali hlásiť ku Kiskovi. Nešlo teda o to, akú kvalitu bude mať budúci prezident, ale z pohľadu pravice, či zvíťazí hocikto iný, len nie Fico. Keby mohol kandidovať čert, aj ten by pre nich bol prijateľnejší. Tento stav pravice vyjadruje ich politickú bezmocnosť, politický úpadok, morálny úpadok a predovšetkým ľudský úpadok. Inak kandidatúrou Fica sa rozložila pravicová volebná energia, keďže v prípade Ficovej neúčasti by sa pravdepodobne rozhodovalo medzi Kiskom, Kňažkom a Čarnogurským.

V konečnom dôsledku pre občana sa jeho stav, ani kvalita života po voľbách nezmenia. Prezident v slovenských podmienkach veľa neznamená, je len bábkou, ktorá je dobre platená a užíva si život na rozdiel od svojich poddaných. Nastala len premena starých ujov na najvyššom stolci Slovenska na mladších ujov.  To, čo je pozitívne, je to, že sa nebudú diať predčasné voľby, čo by hrozilo v prípadnom víťazstve Fica. Volieb sa zdržali aj ľudia, ktorí si neželali zmenu na poste premiéra. a tak sa ušetrili obrovské finančné prostriedky a odvrátila sa hrozba destabilizácie vlády.

Zbesilosť pravice a jej túžba po moci, už je vyjadrená ihneď po voľbách vo forme prehlásenia NOVY, ktorá vyzvala Ficu na demisiu. Ukazuje sa jej pravá tvár a a túžba vládnuť – rozumej dostať sa k finančným zdrojom a kradnúť.

Tieto voľby nemajú ani víťaza ani porazeného. Víťazstvom bude, ak sa zlepší kvalita života občana a prehrou ak sa ukáže, že všetky sľuby boli márne ako doteraz. Po doterajších skúsenostiach možno skôr očakávať druhý variant. Zároveň bude treba dávať pozor na činy nového prezidenta, keďže v jeho štábe je možné sa stretnúť s takými menami ako je Bútora resp. Nič, ktorí sú extrémni pravičiari a možno ich pokladať za ľudí, ktorí nepracujú pre záujmy slovenského občana. A propó…Židia nikdy v spoločnosti nehľadeli na záujmy chudoby.

Podľa nižšie uvedeného zdroja počas predvolebnej kampane vyšlo najavo, že Kiska drží podiel v spoločnosti TGI Money, pôsobiacej v Čechách a poskytujúcej nebankové úvery s vysokým ziskom. Podľa hovorcu Českej obchodnej inšpekcie uvedená firmabola v minulosti pokutovaná za porušenie predpisov. Kiska uviedol, že nepôsobí v tejto firme len do nej investoval časť svojich peňazí.

Pritom vôbec nejde o to, či tam pôsobil alebo nie. Investoval peniaze do firmy podozrivej z úžery, čo je žiaľ podľa zákonov legálne, ale amorálne. Okrem iného možno Kisku označiť za amerikanofila, čo je pre slovenské záujmy nebezpečné…

Takže pán Kiska veľa úspechov v práci prezidenta, budeme podrobne sledovať či skutočne budete pracovať pre Slovensko.

 

Zdroj: http://www.lidovky.cz/v-politice-je-novackem-nyni-bude-prezidentem-kdo-je-andrej-kiska-pwd-/zpravy-svet.aspx?c=A140330_120404_ln_zahranici_hm

 

Odpovedať

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať komentár.