Zatiaľ čo “bratia” Česi si ponechali svoju zlatú českú korunu, servilní slovenskí politici nezodpovední ekonómovia vtiahli Slovenskú republiku do eurozóny za masívnej a drahej reklamy s mediálnou kampaňou a propagáciou, ktorej úroveň by mohol ticho závidieť aj Goebbels. Na celej akcii sa nabalilo zopár vyvolených, keďže korupcia a rozdeľovanie peňazí pre strany a ich príslušníkov sa stali nástrojom štátnej politiky.

Zavedenie eura k blahobytu nevedie. Dodnes ľudia nepocítili žiadne pozitívne zmeny, ani zvýšenie životnej úrovne. Skôr naopak. Zvyšovanie platov a dôchodkov na Slovensku je len symbolické. Robí sa z dôvodu, aby sa zabránilo nepokojom chudobných. Zato politici, silové štruktúry štátu, súdnictvo ako štátne nástroje, ktoré majú politikom zabezpečiť beztrestnosť pri páchaní ekonomických zločinov, sú platení tak, že bežným ľuďom sa o takých platoch môže len snívať. Pritom títo ľudia v silových rezortoch, v súdnictve ani v politike netvoria žiadne hodnoty.

Eurozóna v podmienkach tzv. východných štátoch plní len funkciu medzinárodnej kontroly nad hospodárskou situáciou v jednotlivých štátoch a platoch. Pred zavedením eurozóny štáty mohli využívať svoju menu okrem iného aj na pohyb kurzu, ktorým by reagovali na dianie vo svete vzhľadom k svojej prosperite. Tejto možnosti sa „dobrovoľne“ vzdali a tým pripravili priestor pre zbedačovanie ľudí. Okrem toho slovenský model daní zdiera ľudí a stal sa výpalníckym štátnym systémom v spolupráci s bankovým výpalníckym systémom.

Verejný dlh bol ku koncu roku 2014 vo výške 53, 6% HDP čo je v nominálnej hodnote úroveň niekde okolo 40 miliárd eur. To je ozaj už kritická úroveň, vedúca k otroctvu budúcich generácií. Pritom v roku 2008 bol na úrovni 28,1% HDP. Zadlžovanie je na príkaz zahraničných korporácií, ktoré sa chystajú vládnuť svetu.

Len ako poznámka. Zásoby finančnej masy Československa v roku 1989 tvorilo cca 4 bilióny korún. Áno Vtedy sme patrili medzi najbohatšie štáty nielen tzv. východného bloku. Dnes sme na pokraji krachu…

 

Odpovedať

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať komentár.