Už dlhšiu dobu si všímame mediálne prostredie Slovenska a môžeme konštatovať, že na Slovensku neexistujú nezávislé a seriózne médiá, ktoré by prinášali objektívne správy. Skôr naopak. Sú tendenčné, prinášajúce neobjektívne správy, mnohokrát lživé, nepreverené, zavádzajúce a jednostranné. Platí to hlavne o správach zo zahraničia, ale aj z domova sa také nájdu. Prečo je tomu tak? Médiá majú nepochybne veľkú silu formovať mienku občanov či už pozitívnym alebo aj negatívnym smerom.

Ide o prostriedok, ktorý môže byť zneužívaný a využívaný v prospech toho, kto ich platí, v prospech masovej manipulácie s ľuďmi. Využívajú skutočnosť, že občan má tendenciu veriť médiám a nedá si tú námahu, aby si preveril médiami pertraktované informácie. A tak sme svedkami toho, že médiá na Slovensku už dlhodobo manipulujú s ľuďmi v prospech toho, kto ich za to platí.

Pozrime sa to na príklade zostrelenej ruskej stíhačky SU 24 Turkami. Prvotná informácia bola, že stíhačka bola zostrelená. To je fakt. Po preštudovaní svetových médií a po poskladaní informačnej mozaiky sa dá ľahko zistiť, že stíhačka nenarušila turecký vzdušný priestor, a teda akt zostrelenia bol aktom tureckej agresie a vojnový zločin. Žiaľ úlohou slovenských médií je vytváranie zlého obrazu o Rusku tak, aby občania uverili, že Rusko je tá zlá krajina. Z tohto pohľadu sú dokonca slovenské médiá nebezpečné lebo vedome klamú občanov. Stoja za tým majitelia médií, pravica a predovšetkým politická moc, pchajúca sa do zadku USA.

V médiách, hlavne v televíznych dostávajú priestor tzv. „odborníci“ ako sú Nič, Samson a im podobní. Pritom ak si dlhodobejšie všímame vyjadrenia týchto pánov, možno vysloviť podozrenie, že prinášajú jednostranné štvavé informácie, ktoré pravdepodobne šíria na pokyn tajných služieb iných štátov, predovšetkým USA a Izraela.

Médiá, hlavne obrazové prinášajú aj snímky vyjadrení tureckých vidiečanov, ktorí tvrdia, že videli ako ruská stíhačka preletela turecké hranice. Po rozbore obrazového spravodajstva možno tvrdiť, že ide o manipuláciu na objednávku s cieľom ospravedlnenia zločinu. Dotyčný turecký sedliak sa jednoducho naučil naspamäť predpísané vety a mediálna manipulácia bola na svete. Ďalšie masírovanie mozgov nám predvádza cvičená opička Obama, ktorý púšťa do sveta bombastické vyhlásenia o tom ako treba spoločne proti ISIS postupovať a ako ich treba poraziť. Je to mlátenie prázdnej slamy, pretože za týmito rečami nenasledujú žiadne činy. Ani ich od USA nemôžeme očakávať pretože USA ISIS podporujú. Je znepokojujúce, že NATO sa postavilo na stranu Turecka bez toho, že by si zistili všetky okolnosti incidentu. Vzhľadom k tomu, že to bol Američanmi pripravený incident, ani ho nevyšetrovali, ale jednostranne len za to, že Turecko je členom NATO sa postavili na jeho stranu. Je to ďalší dôkaz o falošnej loajalite agresorského zoskupenia NATO.

Jediná krajina, ktorá bojom proti teroristom bráni svetový mier je Rusko. Po masakre v Paríži sa k nim už pripája aj Francúzsko a postupne aj iné štáty Európy si uvedomujú, že ak nebudú postupovať rázne, tak ich občanom hrozí nebezpečie, aké sme tu doteraz nepoznali.

Ak Európa nepochopí, že sa musí zbaviť NATO ako kameňa, ktorý má na krku, môžu byť následky členstva v NATO pre Európu fatálne. Pretože svetový mier ohrozujú USA ako jediný štátny agresor podporujúci terorizmus na svete.

Odpovedať

Musíte byť prihlásený, aby ste mohli pridať komentár.